Мистецтво



Тема: Одяг для різних пір року. Малювання парасольок «Чотири пори року»

Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів із кольоровою гамою пір року, правильною побудовою композиції на аркуші паперу; навчати уміння передавати настрій за допомогою ліній; активізувати спостережливість, фантазію, сенсорні уміння і навички; розвивати дрібну моторику руки; естетичне сприйняття учнями навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості й уяву; виховувати любов до природи та дружні відносини.

формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою; уміння навчатися впродовж життя; соціальні та громадянські компетентності.

Хід уроку

I.Організація класу

До уроку! До уроку!

В школі дзвоник кличе вас!

Поспішіть місця зайняти,

Час урок розпочинати.

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

· Актуалізація опорних знань

Відгадайте загадки

Біле-біле покривало
По землі порозстеляла,
Все укрила ним сама.
Відгадайте - це …

У садках, гаях блукає,
Жовті шати одягає.
Золотисту стелить постіль —
Жде сестрицю білу в гості.

Тільки сонечко пригріло –І розтанув килим білий.

Клен радіє: певно, зна –

В гості йде до нас …

В небі ластівка летить,

З вітром листя шелестить,

Воду п'є лелека.

Сонце палить. Спека.

Дозріває жито.

Яка це пора, діти?

Гра «Мікрофон»

Чи є у вас улюблена пора року?

Що найбільше у ній подобається?

Які кольори притаманні порам року?

Як змінюється зовнішній вигляд людей зі змінами пір року?

· Вивчення нового матеріалу

Демонстрація презентації.

У різні пори року зміни відбуваються не лише у природі. Ʌюди теж змінюють свій одяг

Поясніть, який одяг ляльок підходить для зими, а який - для весни?

Фізкультхвилинка

Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

· Практична діяльність учнів

Намалюйте парасольки «Чотири пори року»
(кольорові олівці фломастери)

Відео: Послідовність малювання парасольки «Чотири пори року»
(кольорові олівці фломастери)

· Підсумок

Продемонструйте власні малюнки

· Рефлексія

Рефлексія «Загадкові листи»





Тема. Ідеї, винаходи, відкриття. Летить мій вітрильник

Мета: формування ключових та предметної проектно-технологічної компетентностей, необхідних для розв'язання життєвих проблем у взаємодії з іншими, культурного й національного самовираження, виконання елементарних графічних зображень; добір матеріалів за їх властивостями; читання інструкційних карток із зображеннями для поетапного виготовлення виробу.

формування предметних компетентностей: удосконалювати навички роботи з папером, закріплювати знання щодо просторового розташування предметів; розвивати дрібну моторику рук, творчі здібності; виховувати дбайливе ставлення до птахів;

формування ключових компетентностей: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами; уміння навчатися впродовж життя; компетентності в природничих науках і технологіях; загальнокультурна грамотність.

Обладнання для учнів: Маленький трудівничок: альбом-посібник з дизайну і технологій. 2 клас/ Л.Роговська.- Тернопіль: Підручники і посібники, 2019.-96 с., кольоровий папір, клей, пензлик для клею, фломастери, олівці, ножиці, лінійка.

Обладнання для вчителя: зразок готового виробу.

Хід уроку

1. Організаційний момент

Гра «Створюємо настрій»

Відчуємо себе часточками колективу, краю, держави, Всесвіту і скажімо собі:

-Я прийшов на урок для чого?...(Учитися)..

-Треба бути яким? …(Спокійним, старанним).

-Зі мною хто?...(Мої друзі, однокласники).

-Вони мене що?... (Поважають).

-Мені це як?...(Приємно).

-Я готовий до чого?...(До успішної роботи, до уроку).

2. Мотивація навчальної діяьності

Гра «Входження в картину»

Пропоную учням уявити себе в картині. За бажанням розповісти , де вони знаходяться, що там побачили чи відчули ?

3.Поетапне виконання роботи вчителем.

Демонстрація та аналіз готового виробу.

На ст.70 ви можете побачити всі підказки та послідовність виконання практичної роботи. Малюнок основу потрібно вирізати зі ст.71.На основу будемо клеїти всі деталі аплікації.

4.Інструктаж з ТБ при роботі з ножицями та клеєм

Повторення правил користування ножицями та клеєм.

5.Виконання практичної роботи

6.Демонстрація виробів.

7.Рефлексія.

· Сьогодні я дізнався …

· На уроці я навчився …

· Мені було важко …

· Мені було незрозуміло …

· Тепер я знаю, що …

· Мене здивувало …

· Я б хотів дізнатися, чому


Тема:Наша рідна Україна, мов веснянка солов'їна. Петриківський розпис. Вправа: малювання ягідок пальчиком і зерняток пензликом (гуаш). Створення візерунка зі стебелець, листочків і ягідок (гуаш)

Мета: поглибити знання учнів про народних майстрів українського декоративного мистецтва; навчити техніки петриківського розпису, дати поняття про технічні прийоми та основні елементи; формувати художньо-естетичне ставлення до дійсності, інтерес до пізнання культури свого народу; розвивати почуття гармонії, фантазію, акуратність в роботі з фарбами та пензлями; виховувати любов до рідного краю, повагу до майстрів українського народного декоративного мистецтва.

Хід уроку

· Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

· Мотивація навчальної діяльності

Слайд3. Гра «Квітка настрою» (скажи сусіду побажання на урок)

· Актуалізація опорних знань

· Вивчення нового матеріалу

Послухайте легенду

У наш час петриківські майстри розписують посуд, меблі, тканини, книжки, плакати, листівки.

Народні майстри виконували розпис саморобними пензлями з котячої шерсті, та фарбами, розведеними на жовтку курячого яйця , що давало змогу накладати мазок будь-якої сили натиску.

Розгляньте світлини. Що зображують у своїх творах митці. Які кольори переважають? Чим відрізняються квіти птахи й звірі на петриківському розписі від тих, що існують у природі

Розгляньте основні елементи петриківського розпису

Фізкультхвилинка

· Практична діяльність учнів

Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Потренуйтеся малювати ягідки пальчиком та зернятка пензликом (гуаш)

Створіть візерунок зі стебелець, листочків і ягідок (гуаш)

Послідовність малювання візерунку зі стебелець, листочків і ягідок

· Підсумок

Продемонструйте власні малюнки

· Рефлексія

Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGO

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати