Математика



Тема: Геометричний матеріал

Мета: формування предметних компетентностей: закріпити знання дітей про геометричні фігури та вдосконалити обчислювальні навички, розвивати пізнавальну активність учнів, навички роботи в парі і в групі, логічне мислення, кмітливість та вміння творчо працювати.

Формування ключових компетентностей:

математична компетентність: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань;

усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: розширити знання про значення математики для кожного з нас.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

1) Тепло своїх долоньок я друзям віддаю.

Урок новий, цікавий я з радістю почну.

2) Вправа «Очікування»

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Завдання уроку – повторити геометричний матеріал.

  • А ще на урок я запросила гостя, який буде нашим з вами талісманом. Хто це, ви дізнаєтесь, виконавши математичне завдання.

Гра «Розкодуй слово»

(малюнок пса Патрона)

  • Що вам відомого про цього песика? (діти розповідають)
  • Так, це собака-винюхувач вибухівки, талісман Служби України з надзвичайних ситуацій.
  • Що ж, розпочнемо .

ІІІ. Основна частина

Математична розминка.

  • Гра «Вірю – не вірю» (зачитую твердження, а учні відповідають вірю чи не вірю.)
  • Зменшуване, від'ємник, різниця – це компоненти дії віднімання;
  • У чотирикутника три кути;
  • Круг – це многокутник;
  • Година має 90 хв;
  • Відрізок – це пряма без початку і кінця;
  • Сусіди числа 99 – це 98 і 100;
  • У прямокутника протилежні сторони рівні;
  • В 1м = 100см;
  • Парні числа - це числа, що закінчуються 1, 3, 5, 7…

Молодці, із завданням справилися .

Усний рахунок.

а) - Полічи двійками від 20 до 40;

  • Полічи п'ятірками від 0 до 25;
  • Полічи десятками від 100 і назад;
  • Доповни число 30 до 40;
  • Доповни число 91 до 100;
  • Доповни число 16 до 21;

Каліграфічна хвилинка.

Робота в друкованому зошиті ст.29

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Практична робота в парі.

- Для песика Патрона поставили завдання – обстежити території на виявлення вибухівки. Потрібна наша допомога – обчислити периметр цих територій.

( Роздаю дітям геометричні фігури – квадрати, прямокутники, трикутники. Один з дітей вимірює довжини сторін, інший – записує і обчислює периметр.)

IV.Закріплення

V. Рефлексія.

  • Чи виправдалися ваші очікування від уроку?
  • Пес Патрон дарує символи-подяки за роботу на уроці.





Тема: Таблиця множення числа 4.

Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з таблицею множення числа 4;удосконалювати вміння виконувати вправи на засвоєння таблиці множення на 4; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитості.

Формування ключових компетентностей:

математична компетентність: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань;

усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: розширити знання про значення математики для кожного з нас.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація навчальної діяльності

Дзвоник дав усім наказ:
До роботи швидше в клас!
Працюватимемо гарно,
Щоб урок минув не марно.

ІІ. Оголошення завдань уроку

-Сьогодні на уроці ми з вами:

1. Повторимо раніше вивчені таблиці множення. (на 2 і на 3)

2. Складемо таблицю множення на 4.

3. Вивчимо таблицю множення на 4.

ІІІ. Каліграфічна хвилинка

-Діти, відкрийте свої зошити, пропустіть 4 клітинка від попереднього запису. Посередині запишіть число, класна робота.

-Які таблиці множення ви вже вивчили? (2 і 3)

Запишіть каліграфічно цифру 2. А тепер цифру 3

IV. Усні обчислення.

Усне розв'язування задач

Давайте допоможемо білочці зібрати жолуді.

Завдання 1

Розгорніть підручник на сторінці 96.

Зверніть увагу на перше завдання. Прочитайте що потрібно зробити.

Полічіть четвірками від 4 до 40 та у зворотному порядку. (4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40)

Завдання 2

Знайдіть 2 завдання. Поясніть обчислення виразів і зробіть висновки.

Поясніть першу рамочку. (взяли по 2 жолуді 4 рази та отримали 8 жолудів)

Наступна (взяли по 3 насінини 4 рази та отримали 12 насінин)

Третя рамочка (взяли по 4 жолудя 2 рази та отримали 8 жолудів)

Остання рамочка (взяли по 4 насінини 3 рази та отримали 12 насінин)

V. Вивчення нового матеріалу

1. Актуалізація опорних знань

-Діти, як називаються компоненти множення? (Перший множник, другий множник, добуток)

-Як знайти невідомий множник? (Щоб знайти невідомий множник, треба добуток поділити на відомий множник)

2. Пояснення нового матеріалу

Складання таблиці множення на 4

-Діти, а зараз ми з вами будемо складати таблицю множення числа 4.

Завдання 3

Давайте спробуємо пояснити як склали таблицю множення числа 4.

· Первинне закріплення

Вправа 4

· Вправа 5

· Розв'язування задач усно.

-Що потрібно зробити в шостій задачі? (Розв'язати задачі усно) Слухайте мене уважно. Купили 5 зошитів по 4 гривні кожний. Скільки грошей заплатили за всі зошити?

Як розв'язати цю задачу додаванням? (4+4+4+4+4=20)

Як замінити множенням? (4⸱5=20)

Переходимо до наступної задачі.

Купили 3 кавуни по 4 кілограми кожний. Яка маса всіх кавунів?

Як розв'язати цю задачу додаванням? (4+4+4=12)

Як замінити множенням? (4⸱3=12)

· Завдання 7

Погляньте на малюнок. Які точки ви бачите на прямій? (А, В, С)

А які відрізки? (АВ, ВС, АС) То скільки їх? (3)

· Завдання 8

Зверніть увагу на завдання А.

Розгляньте перший рядок фігур зліва на право і попробуйте знайти закономірність.

Уявіть, що згинали дротик, як ви думаєте, як це зробили, за годинниковою стрілкою чи проти? (за годинниковою стрілкою)

А тепер розгляньте другий рядок теж зліва на право. Як тепер скручується дротик? (проти годинникової стрілки)

А тепер розгляньте 3 рядок і постараємося помітити закономірність, якою буде наступна закономірність? (дроти скручується за годинниковою стрілкою в середину і має з'явитися ще одна горизонтальна риска) Який це варіант відповіді? (4)

Завдання Б.

Подивіться уважно на перший і на другий квадрат першого ряду, що потрібно зробити з першими двома щоб утворився 3 квадрат? (потрібно перший квадратик накласти на другий)

Перевірте чи працює цей принцип у 2 рядку. (якщо ми накладемо перший на другий то утвориться третій)

А тепер подумайте що вийде якщо ми перший квадрат накладемо на другий? (вийде відповідь 5)

· Вправа

Діти допоможіть Лунтику виконати цю вправу. Збільш у 4 рази числа: 2, 4, 6, 3, 9, 7.

VII. Підсумок уроку

Впишіть добутки виразів дії множення олівчиком

Вірш «Таблиця множення числа 4»







Тема: Задачі на збільшення числа на кілька одиниць і збільшення числа в кілька разів

Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів із типом задач на збільшення числа в кілька разів, пояснити різницю між на кілька і у кілька ;розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитості.

Формування ключових компетентностей:

математична компетентність: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань;

усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: розширити знання про значення математики для кожного з нас.

Хід уроку

I.Актуалізація опорних знань

Завдання 1 підручника. Повторити збільшення числа на кілька одиниць. Розказати «ланцюжком» таблиці множення числа 2, числа 3.

II. Вивчення нового матеріалу
Завдання 2 і 3 підручника. Запам'ятати правила.

III. Закріплення вивченого

а) математичний диктант для виокремлення варіантів:

Запишіть результат обчислення:

  • Число 45 збільшити на 50.
  • Число 27 збільшити на 3.
  • Число 4 збільшити у 6 разів.
  • Число 3 збільшити у 9 разів.
  • Число 25 збільшити на добуток чисел 4 і 5.
  • Суму чисел 4 і 5 збільшити у два рази.

б) групова робота: поетапне виконання диференційованих завдань для двох варіантів. Завдання 4 підручника.

Етап 1-й

В-1. Самостійно виконати завдання. Збільшити на 7 числа: 12, 21, … . Збільшити у 4 рази числа: 8, 9, … .

В-2. Виконати завдання, скориставшись підказкою.

На цьому етапі учням всього класу пропонуємо завдання 8 підручника «з колючкою».

Перевірка завдань 1-го варіанта. Слухають усі.

Етап 2-й

В-1. Дібрати числа і виконати обчислення.

В-2. Колективно розібрати завдання і самостійно записати в зошиті.

Етап 3-й

В-1. Записати вирази й обчислити їхні значення.

  • Різницю чисел 34 і 30 збільшити у 3 рази.
  • Різницю чисел 62 і 60 збільшити у 9 разів.
  • Суму чисел 3 і 2 збільшити у 3 рази.

В-2. Обчислити самостійно.

  • Збільшити на 10 числа:20, 40, 60, 80.
  • Збільшити у 3 рази числа: 2, 5, 6, 9.

Перевірка всіх завдань. Перевірити логічне завдання 8 підручника.

б) виконання вправ у робочому зошиті № 2.

V.Повторення раніше вивченого

Завдання 5 і 6 в підручнику.

VI.Підсумок уроку.Рефлексія

  • Як збільшити число у кілька разів?
  • Як збільшити число на кілька одиниць?
  • При якому збільшення отримаємо більший результат? Чому?

VII. Домашнє завдання




Тема: Таблиця ділення на 4

Мета: формування предметних компетентностей:Ознайомити учнів зі складанням таблиці ділення на 4 способом знаходження невідомого множника ;формувати вміння застосовувати таблицю під час знаходження значень виразів і розв'язування задач; розвивати увагу, пам'ять, мовлення; виховувати почуття дружби, взаємодопомогу.

Формування ключових компетентностей:

математична компетентність: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань;

усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: розширити знання про значення математики для кожного з нас.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання.

Хвилинка каліграфії

— Яке число «зайве» і чому?

23; 43; 58; 73; 93.

Завдання 1 і 2 підручника.

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Завдання 3, 4 і 5 підручника. Розглянути складання таблиці ділення на 4. Звернути увагу на знаходження невідомого множника, на зв'язок дій множення і ділення.

Фізкультхвилинка

ІІІ. Закріплення вивченого

а) математичний диктант:

• Знайдіть добуток чисел 4 і 5.

• Перший множник 4, другий невідомий. Добуток 24. Знайдіть невідомий множник.

• Які числа треба перемножити, щоб отримати 28?

• Запишіть два вирази на ділення з виразу на множення 4 ∙ 8.

б) групова робота: поетапне виконання диференційованих завдань для двох варіантів. Завдання 6 підручника.

Етап 1-й

В-1. Обчислити вирази.

В-2. Обчислити вирази за підказкою.

На цьому етапі учням всього класу пропонуємо завдання 9 «з колючкою» підручника.

Перевірка завдань 1-го варіанта. Слухають усі.

Етап 2-й

В-1. Доповнити рівності відповідними числами.

В-2. Колективно розібрати завдання і самостійно записати в зошиті.

Перевірка завдань.

Етап 3-й

В-1. Дібрати множники до добутків.

16 24 36 20

В-2. Знайти помилку і виправити її.

12 : 4 = 3 24 : 3 = 8 27 : 3 = 6 16 : 4 = 4

Перевірка всіх завдань. Перевірити логічне завдання 9 підручника.

Самостійна робота

36 : 4 · 1 = 27 : 3 : 9 =

(16 + 8) : 4= 28 : 4 · 10 =

(40 - 12) : 4= (90-58) : 4 =

IV. Повторення вивченого

Спільне для обох варіантів завдання 7 і 8 підручника.

б) Вправи в «Робочому зошиті» (с. 33).

V. Підсумки уроку. Рефлексія

• Чого навчилися на уроці?

• Як з таблиці множення на 4 можна скласти таблицю ділення на 4?

VІ. Домашнє завдання




Тема: Задачі на зменшення числа на кілька одиниць і в кілька разів

Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів із новим типом задач — на зменшення числа в кілька разів. розвивати увагу, пам'ять, мовлення; виховувати почуття дружби, взаємодопомогу.

Формування ключових компетентностей:

математична компетентність: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань;

усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: розширити знання про значення математики для кожного з нас.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання.

Завдання 1 підручника. Повторити зменшення числа на кілька одиниць. Розповісти «ланцюжком» табличні випадки множення чисел 2, 3 і 4.

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Завдання 2 і 3 підручника. Запам'ятати, яку арифметичну дію виконувати в кожному разі.

ІІІ. Закріплення вивченого

а) математичний диктант:

• Число 50 зменшити на 25.

• Число 36 зменшити у 4 рази.

• Число 4 збільшити у 7 разів.

• Число 16 зменшити на 4.

• Число 16 зменшити у 4 рази.

• Число 15 зменшити на добуток чисел 2 і 5.

• Суму чисел 20 і 7 зменшити у 3 рази.

б) групова робота: поетапне виконання диференційованих завдань для двох варіантів. Завдання 4 підручника.

Етап 1-й

В-1. Самостійно виконати завдання.

В-2. Виконати завдання за підказкою.

Завдання 7 підручника.

Перевірка завдань 1-го варіанта. Слухають усі.

Етап 2-й

В-1. Дібрати числа і виконати завдання.

В-2. Колективно пояснити і самостійно записати рівності.

Перевірка завдань.

Етап 3-й

В-1.

Записати вирази й обчислити їхні значення.

Різницю чисел 57 і 30 зменшити в 3 рази.

Суму чисел 30 і 6 зменшити у 4 рази.

Число 21 зменшити в 3 рази.

Число 65 зменшити на 50.

Суму чисел 10 і 8 зменшити на 2 і у 2 рази.

В-2. Самостійно виконати завдання.

Зменшити на 5 числа: 48, 67, 84.

Зменшити у 4 рази числа: 16, 20, 28.

Перевірка всіх завдань. Перевірити логічне завдання 7 підручника.

Фізкультхвилинка

IV. Повторення вивченого

а) Спільні для обох варіантів завдання 5 і 6 підручника.

б) Вправи в «Робочому зошиті № 2» (с. 34).

V. Підсумки уроку. Рефлексія

• Як зменшити число у кілька разів?

• Як зменшити число на кілька одиниць?

• У якому випадку одержимо менший результат? Чому?

VІ. Домашнє завдання





Тема: Таблиця ділення на 4(закріплення)

Мета:формування предметних компетентностей: закріпити знання таблиці ділення на 4. Удосконалити вміння знаходити значення виразів, які включають ділення на 4.

Формування ключових компетентностей:

математична компетентність: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань;

усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: розширити знання про значення математики для кожного з нас.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання.

Завдання 1 і 2 підручника. Колективна робота. Повторити лічбу четвірками від 4 до 40. Обчислити значення виразів із використанням таблиць множення числа 4 і ділення на 4.

ІІ. Закріплення вивченого

1) колективна робота: завдання 2 підручника. Перевірити правильність складання таблиці. З коментуванням пояснити кожен складений вираз.

2) математичний диктант для виокремлення варіантів:

• Ділене 20, дільник 4. Знайдіть частку.

• Знайдіть значення частки чисел 24 і 4.

• Частку чисел 28 і 4 збільшити на 33.

• Порівняти суму і частку чисел 32 і 4.

• Число 36 зменшити в 4 рази.

3) групова робота: поетапне виконання диференційованих завдань для двох варіантів. Завдання 3 підручника.

Етап 1-й

В-1. Обчислити значення виразів.

В-2. Завершити обчислення.

На цьому етапі учням всього класу пропонуємо завдання 79 «з колючкою» підручника.

Перевірка завдань 1-го варіанта. Слухають усі.

Етап 2-й

В-1. Доповнити рівності відповідними числами.

В-2. Колективно розібрати завдання і самостійно записати в зошиті.

Перевірка завдань. Слухають усі.

Етап 3-й

В-1. Записати вирази й обчислити їхні значення.

Частку чисел 16 і 4 збільшити в 3 рази.

58 зменшити на частку чисел 20 і 4.

До частки чисел 28 і 4 додати 70.

Від частки чисел 24 і 4 відняти 6.

В-2. Самостійно обчислити значення виразів.

8 : 4 + 25 65 – 16 : 4 28 : 4 + 36

4) Спільне для обох варіантів завдання 4 підручника. Колективно розібрати пояснення, як знаходити чверть від числа, і знайти чверть довжини кожного відрізка. Самостійно побудувати відрізки в зошиті.

Перевірка всіх завдань. Перевірити завдання 7 підручника.

IІІ. Повторення вивченого

а) спільне для обох варіантів завдання 5 і 6 підручника. Прочитати колективно пояснення, що та

б) вправи в «Робочому зошиті» (с. 35).

ІV. Підсумки уроку. Рефлексія

• Що повторювали на уроці?

• Як довести, що 20 поділити на 4 дорівнює 5?

• Як знайти четверту частину, або чверть, числа? Наведіть приклади.

V. Домашнє завдання





Тема: Таблиця множення числа 5

Мета: формування предметних компетентностей: Ознайомити учнів з таблицею множення числа 5; вчити дітей використовувати таблицю для розв'язування прикладів та задач, формувати навички складати задачі;

Формування ключових компетентностей:

математична компетентність: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань;

усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: розширити знання про значення математики для кожного з нас.

Хід уроку

І.Організаційний момент

Встали діти всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Тож часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

II. Актуалізація опорних знань

1. Гра «ланцюжок»

Вибери з поданих чисел:

10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30.

- добутки з таблиці множення числа 2;

- добутки з таблиці множення числа 3;

- добутки з таблиці множення числа 4.

2. Гра «віконечка»

— Вставте такі числа, щоб рівності стали істинними.

— Як знайти доданок? зменшуване? від'ємник?

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

Пропишемо число, яке сьогодні нам зустрічатиметься найчастіше. Яке це число?

5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5

Продовжіть ряд чисел до 50. 5; 10; 15; ...

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку

Отже, сьогодні ми з вами складемо й вивчимо таблицю множення числа 5. Будемо розв'язувати приклади та задачі із застосуванням таблиці множення.

IV.Робота над новим матеріалом

Складання таблиці

  • Пригадайте, що таке множення? (Додавання однакових чисел)
  • Як з приклада на додавання скласти приклад на множення? Поясніть на прикладі 4 + 4 + 4 = ?
  • Що показує перший множник? (Яке число повторюється)
  • Що показує другий множник? (Скільки разів воно повторюється)
  • Користуючись таблицею додавання числа 5 складемо перші п'ять прикладів. (Діти коментують по одному прикладу)

5 + 5

5 + 5 + 5

5 + 5 + 5 + 5 Як змінюються відповіді?

5 + 5 + 5 + 5 + 5 Наступні приклади складаємо без опори на додавання.

5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5

Запис в зошитах дітей та на дошці

5 х 2 = 10 5 х 5 = 25 5 х 8 = 40

5 х 3 = 15 5 х 6 = 30 5 х 9 = 45

5 х 4 = 20 5 х 7 = 35 5 х 10 = 50

Дослідження особливостей таблиці

1

- Що цікавого ви помітили у відповідях таблиці? (Закінчуються тільки на 0 та 5)

- Що отримуємо в кінці відповіді, коли множимо на парне число? (0)

- Що отримуємо в кінці відповіді, коли множимо на непарне число? (5)

Ця особливість допомагає уникнути помилки. Коли один з множників 5, то відповідь не може закінчуватись на інші цифри. Тільки 5 або 0.

2

А ще легко вчити табличку тим, хто вже вміє визначати час за годинником.

- Що означає кожна цифра на циферблаті? Це і є множення числа 5.

- Отже, спробуйте за циферблатом розв'язати усно приклади!

5 х 7 5 х 1 5 х 4 5 х 10 5 х 3 5 х 2 5 х 5

5 х 4 5 х 6 5 х 11 5 х 12 5 х 8 5 х 9

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

А тепер відпочинемо та спробуємо запам'ятати нову таблицю.

(Діти співають за аудіо записом та виконують фізкультхвилинку під пісню «Таблиця множення числа 5»)

V. Формування практичних навичків

Розв'язання прикладів

Підручник ст.104 вправа 5,6,7 усно

Робота над задачою

Вправа 8 письмово

  • Повторіть умову задачі.
  • Яке питання?
  • Чи можемо ми одразу відповісти на питання задачі?
  • Чи можемо ми знайти скільки грошей було у Дмитрика?
  • Якою дією?

Розв'язання задачі з коментуванням біля дошки.

Вправа 9 письмово

VІ.Узагальнення й систематизація

1. Гра «Добери число»

— З поданих чисел 5 : 10; 12; 35; 41; 45; 30; 15; 23; 20; 25; 37.

  • Випишіть добутки з таблиці множення числа 5.
  • Що цікавого ви помітили?

VIІ. Підбиття підсумків.Рефлексія

- Що нового дізналися на уроці? ( Склали і вивчили таблицю множення числа 5).

-Для чого ми це робили? (Щоб швидко рахувати і раціонально використовувати час на уроці.)

-Що допомогло вам швидко запам'ятати таблицю?

-Який настрій у вас після уроку?

  • Які особливості таблиці множення числа 5 запам'ятали?

VІІ Домашнє завдання




Тема: Кратне порівняння чисел

Мета: формування предметних компетентностей: розкрити особливості кратного порівняння чисел,актуалізувати знання учнів з теми, вдосконалювати вміння множити та ділити числа в межах 5, розв'язувати задачі; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне, продуктивно працювати в групах і парах; виховувати любов до природи.

Формування ключових компетентностей:

математична компетентність: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань;

усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: розширити знання про значення математики для кожного з нас.

Хід уроку

І. Організація класу

Створення позитивного настрою.

І сяють усмішки.

Доброго ранку!

Доброго дня!

Бажаєте ви.

Бажаю вам я.

ІІ. Актуалізація знань учнів

1. Усні обчислення

Добуток 5 і 8

Сума 16 і 29

Частка 45 і 5

Різниця 76 і 24

Сума 33 і 44

Добуток 3 і 7

Різниця 34 і 18

2. Хвилинка каліграфії

- Запишіть числа у порядку зростання

23, 47, 51,87, 33, 49, 54, 67, 93, 19.

3. Математичний диктант

Перевірка табличного множення в межах 5

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

1. Складання виразів

2 книжки і 4 книжки

- Яке число менше?

- На скільки менше?

Висновок: 2 на 2 менше 4.

* 2 книжки і 4 книжки

- У скільки разів менше?

Висновок: 2 у 2 рази менше 4.

* 3 кульки і 6 кульок

- Де кульок менше?

- На скільки менше?

- Як знайти на скільки менше?

Висновок: Щоб дізнатись, на скільки одне число більше (менше), ніж друге, потрібно від більшого числа відняти менше.

* 3 кульки і 6 кульок

- У скільки разів менше кульок?

Висновок: Щоб дізнатись, у скільки разів одне число більше (менше), ніж друге, потрібно більше число поділити на менше.

Виконання практичних завдань

Підручник ст.106 вправа 3,4,5

V. Узагальнення і систематизація знань

а) Робота в парах

Завдання 7, 8 і 9 підручника

б) Індивідуальна робота.

Вправи в «Робочому зошиті» (с. 37).2. Бліцопитування
- Результат дії додавання?
- Найменше двоцифрове число?
- У результаті якої дії отримуємо різницю?
- Найбільше двоцифрове число?
- Що отримуємо, коли від суми віднімаємо доданок?
- Якщо книга дорожча за зошит, то зошит…
- Якщо Катруся старша за Оленку в 2 рази, то Оленка…
- Що зайве:
- додавання, віднімання, іменник?
- ділене, дільник, множник?
- квадрат, відрізок, трикутник, прямокутник?
VІ. Підсумок уроку
1. Рефлексія
- Чого навчились на уроці?
- Де набуті сьогодні знання вам знадобляться у житті?
- Що особливо сподобалось на уроці?
- Що цікавого або корисного дізнались?
2. Гра «Шифрувальник»
- Наш урок завершується. Урок – це своєрідна екскурсія до країни Математики. Її тривалість 40 хвилин. Урок розпочався о 8 годині 50 хвилин. О котрій годині він закінчиться?






Тема: Таблиця ділення на 5

Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів зі складанням таблиці ділення на 5 шляхом знаходження невідомого множника.

Формування ключових компетентностей: навчально-організаційні вміння і навички:під керівництвом учителя визначає мету роботи і план її виконання;

загально мовленнєві вміння і навички:міркує, розвиває словниковий запас;

загальнопізнавальні вміння: удосконалювати знання табличних виразів множення і ділення, вправляти учнів у застосовуванні правила порядку дій; учити розв'язувати вирази зі змінною; учити розв'язувати задачі;

контрольно-оцінні вміння: висловлює судження про відповіді однокласників та свою власну;

інформаційно-комунікативна: давати повні відповіді на поставлені запитання, коментувати свої дії під час розв'язування прикладів та задач;

загальнокультурна: дотримується правил поведінки на уроці;

здоров'язбережувальна: розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;

соціальна: працює індивідуально та в групі.

Хід уроку:

І. Організація класу

Створення позитивного настрою.

І сяють усмішки.

Доброго ранку!

Доброго дня!

Бажаєте ви.

Бажаю вам я.

ІІ. Актуалізація знань учнів

1. Математична розминка

Знайти половину чисел 4, 12, 18, 24;

Знайти третину чисел 9, 15, 18, 27;

Знайти чверть чисел 8, 16, 20, 28;

2. Хвилинка каліграфії

3. Математична квітка

Перевірка табличного множення в межах 5

Завдання 1, 2, 3 і 4 підручника.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці складемо таблицю ділення числа 5 і будемо вчитися її використовувати.

ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

Завдання 5 підручника. Складання таблиці ділення на 5.

Завдання 8,9

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Робота в друкованому зошиті ст.39

V.Підсумок уроку. Рефлексія

  • Що вивчали на уроці?
  • Як довести, що 20 поділити на 5 дорівнює 4?
  • Як з таблиці множення числа 5 скласти таблицю ділення на 5?

VI.Домашнє завдання






Тема: Множення числа 10. Ділення на 10

Мета: формування математичних

- компетентностей: здатність розв'язувати значення числових виразів використовуючи обчислювальні прийоми;

- знань: множення двоцифрового числа на одноцифрове різними способами;

- вмінь: множення в межах 10; знаходити значення арифметичних виразів;

-формування загальних компетентностей: комунікативної, соціальної, загальнокультурної;

-виховання наполегливості у доведенні справи до кінця; розвиток математичного мислення та мовлення.

Формування ключових компетентностей: навчально-організаційні вміння і навички:під керівництвом учителя визначає мету роботи і план її виконання;

загально мовленнєві вміння і навички:міркує, розвиває словниковий запас;

загальнопізнавальні вміння: удосконалювати знання табличних виразів множення і ділення, вправляти учнів у застосовуванні правила порядку дій; учити розв'язувати вирази зі змінною; учити розв'язувати задачі;

контрольно-оцінні вміння: висловлює судження про відповіді однокласників та свою власну;

інформаційно-комунікативна: давати повні відповіді на поставлені запитання, коментувати свої дії під час розв'язування прикладів та задач;

загальнокультурна: дотримується правил поведінки на уроці;

здоров'язбережувальна: розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;

соціальна: працює індивідуально та в групі.

Хід уроку:

I. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

· Організація класу.

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

Приготуйте без мороки

Все, що треба до уроку.

Книжку, зошит, ручку, олівці.

Приготувались?

Молодці!

Все у нас уже на місці,

Залишилось тільки сісти!

Сядьте, дітки, всі гарненько.

Руки покладіть рівненько.

Голову вище підніміть,

Плечі свої розведіть.

Всі на мене подивіться

І приємно посміхніться!

· Бесіда.

-Діти, які риси нам потрібні щоб урок був ефективним? (старанність, наполегливість, уважність, кмітливість)

-Ви готові працювати наполегливо? (так)

II. Актуалізація опорних знань і способів дій.

Перевірка домашнього завдання.

· Усне опитування.

Діти, зараз ________і ________ будуть працювати на картках. Коли закінчите роботу, положіть мені картки на стіл. І приєднуйтесь до усної лічби.

  • Якою дією замінюють додавання однакових доданків? (множенням)
  • Що таке множення? (арифметична дія, за допомогою якої знаходять суму однакових доданків)
  • Як називаються числа при множенні? (множник, множник, добуток)

· Формувати нових знань і способів дій.

· Оголошення теми, постановка завдань.

А) Мотиваційна конструкція.

Тема нашого місяця звучить так: «Ідеї. Винаходи. Відкриття». Отож на сьогоднішньому уроці ми з вами будемо робити відкриття.

Діти, на уроці ми: перше навчимось як множити число 10 на будь-яке одноцифрове число відмінне від 1 і 0 починаючи з числа 2 закінчуючи 10, друге вдосконалюватимемо навички обчислень додавання і віднімання, Розв'язуватимемо задачі.

Продовжіть це речення..

На уроці я працюватиму над….

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

Робота за підручником с.110 Правило.

Пояснення множення і ділення числа на 10

Первинне закріплення.

Колективна робота з коментуванням (вправа 2,3)

– Діти, які правила треба знати, щоб правильно розв'язувати приклади?

V. Узагальнення та систематизація знань

Тренувальні вправи( 4,6)

Розв'язування задачі (7)

Робота в друкованому зошиті

VI. Підсумок уроку

Аналіз засвоєння матеріалу.

– Яке правило множення числа на 10?

Загальна оцінка роботи учнів на уроці.

Самооцінка роботи дітей на уроці

VІІ. Домашнє завдання

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати